top of page

פדים לבריחת שתן

פדים לבריחת שתן הפכו לחלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים ומציעים פתרונות מעשיים למצבים של דליפת שתן קלה עד בינונית. פדים סופגים מתאימים גם לנשים צעירות הסובלות מבריחת שתן קלה בשעת מאמץ כמו התעטשות, צחוק, שיעול ופעילות גופנית. כמו כן, פדים לבריחת שתן מתאימים גם לגברים ונשים בני הגיל השלישי הסובלים מבריחת שתן בדחיפות או בריחת שתן משולבת. 

ישנה חשיבות גבוהה לשימוש בפדים לבריחת שתן המספקים תחושת ביטחון, הגנה ונוחות ומאפשרים לאנשים להתמקד בפעילות היומיומית שלהם ללא חשש מרטיבות וכתמים הנראים לעין מבעד לפריט לבוש. 

סוגי פדים לבריחת שתן

קיימים מגוון רחב של סוגי פדים לבריחת שתן השונים זה מזה בכושר הספיגה, בגודל הפד, בסרטי ההדבקה, בעובי הפד ואף בצורה שלו. 

כושר ספיגה

ישנו מגוון רחב של פדים סופגים לרמות שונות של בריחת שתן. ישנם פדים שכושר הספיגה שלהם נע בין 250-300 מ"ל וישנם פדים שכושר הספיגה שלהם מגיע עד כ-800 מ"ל. ככל שיש בפד כמות של חומר סופג גבוהה יותר כך גדל כושר הספיגה. אנשים שסובלים מבריחת שתן קלה ויש להם טפטופים קלים מדי פעם עקב התרופפות קלה של שרירי רצפת האגן יבחרו פדים דקים יותר ואפילו תחבושות דקות כמו תחבושות בריז לסוגיהן השונים. לעומת זאת, אנשים הסובלים מבריחת שתן מתונה (בריחת שתן שהיא מעבר לטפטופים קלים בלבד) יקנו בדרך כלל פדים אברי סאן 3 ו-4 של חברת אבנה המתאימים גם למקרים יותר מורכבים. ברכישה הראשונה מומלץ לקחת טווח ביטחון ולנסות תחילה פדים עבים יותר עם כושר ספיגה קצת יותר גבוה ממה שהנכם סבורים שאתם צריכים כדי להימנע מאי נעימויות במהלך היום יום. לאחר תקופה של חודש בממוצע כבר תוכלו להרגיש בעצמכם האם ניתן להסתפק בפדים דקים יותר או לא.

גודל הפד

כל פד בנוי בצורה אחרת ומידות הפד הסופג שונים מפד אחד למשנהו. ישנם פדים סופגים ארוכים ומלבניים יותר וישנם פדים קצרים ורחבים יותר בצדדים. בכל אחד מתיאורי המוצר באתר תוכלו לראות לגבי אותו פד ספציפי מהו האורך והרוחב של אותו פד וכך תוכלו לבחור את הפד המתאים והרצוי בשבילכם.

 

פדים לבריחת שתן לנשים

נשים רבות סובלות מבריחת שתן במהלך חייהן. בזמן הריון, אחרי לידות וגם בגיל השלישי. ישנם פדים סופגים דקים המתאימים במיוחד לנשים צעירות הסובלות מטפטופים קלים בזמן צחוק, שיעול ומאמץ. וישנם פדים סופגים שבהם משתמשות נשים במיוחד בגיל השלישי כאשר יש להן בריחת שתן מתונה. לפדים יש צורה מלבנית יחסית כאשר מרכז הספיגה נמצא במרכז הפד.

 

פדים לבריחת שתן לגברים

גברים משתמשים בפדים סופגים בדרך כלל רק בגיל השלישי. פדים אלו שונים בגזרה ובצורה שלהן מפדים יוניסקס ומפדים לנשים בכך שהחלק הקדמי של הפד הסופג רחב ואילו החלק האחורי צר יותר.

 

פדים לבריחת שתן יוניסקס

מרבית הפדים הסופגים מותאמים לנשים ולגברים כאחד. הפדים הללו נותנים מענה הולם לבריחת שתן גם לנשים וגם לגברים. גזרה המותאמת לכל אחד ואחת ללא ייחודיות ספציפית לאחד המינים. מרבית האנשים כיום נוטים לרכוש פדים לבריחת שתן מסוג זה.

סרטי הדבקה

חשוב מאוד לבחור פדים לבריחת שתן עם סרטי הדבקה חזקים ועבים שלא יכולים לזוז ממקומם. כאשר יש סרט הדבקה עם יכולת הדבקה חזקה יחסית אזי ניתן להסיר אותו ממקומו ולשים אותו שנית גם אם לא הצמדת אותו לתחתון בפעם הראשונה כפי הנדרש. כך תוכלו לערוך שינויים במיקום הפד בתוך התחתון גם פעם שנייה ושלישית ועדיין הפד יישאר יציב במקומו ולא יזוז.

מתי להחליף את הפד לבריחת שתן?

חשוב לציין שפדים לבריחת שתן מספקים תועלת רבה בחיי היום יום. אנשים רבים נעזרים בפדים סופגים מסוגים שונים במהלך חייהם הצעירים והבוגרים ובזכותם מצליחים לנהל את שגרת היום יום. רצוי להחליף את הפד הסופג כל 3-4 שעות כדי להימנע מריחות לא נעימים ומתחושת אי נוחות. יתכן ותוכלו להישאר עם אותו הפד גם לזמן ממושך יותר עם הנכם סובלים מטפטופים קלים בלבד. אך זכרו כאשר הפד מתחיל להתמלא לכו להחליף אותו לפד יבש אחר ותימנעו גירוי, אדמומיות וריח לא נעים.

 

טיפ חשוב לגבי פדים לבריחת שתן

במקרים מורכבים יותר של בריחת שתן, מומלץ להשתמש בפדים לבריחת שתן גם ללילה באמצעות הנחת הפד בתוך התחתון הסופג כדי ליצור שכבת הגנה נוספת למניעת רטיבות ודליפת שתן. יש לחורר מעט את הפד הסופג במספר נקודות בודדות בתוך הפד בכמה מרכזים שונים. השתן יחלחל דרך הפד הסופג לתוך התחתון הסופג וכך ייווצרו שתי שכבות הגנה. בעזרת שיטה זו תגדילו את הבטחון שלכם ותמנעו בריחת שתן לבגדים בלילה.

אם הנכם מתלבטים וזאת הפעם הראשונה שאתם רוכשים פדים לבריחת שתן ואם התנסיתם בעבר בפדים לבריחתן שתן אך לא הייתם מרוצים. אתם מוזמנים להתקשר אלינו ויועץ פרא-רפואי ישמח לעמוד לשרותכם ולעזור לכם להתאים את הפד לבריחת שתן שיענה בדיוק לצרכים שלכם

bottom of page